Jaka Wiertarka Udarowa? Ranking i Porady 2020

Ostatnia Aktualizacja:

wiertarka udarowaOd zawsze była i będzie jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego gospodarstwa domowego. Wiertarka udarowa, atrybut prawdziwego mężczyzny. To właśnie dzięki tej maszynie wieszając na ścianie rodzinne zdjęcie stajesz się bohaterem domu. Jaki model wybrać? Różnorodność marek dostępnych na rynku może przyprawiać o zawrót głowy. Decydując się na jej zakup musisz zadać sobie pytanie do jakich prac będziesz chciał ją wykorzystywać, oraz jaką kwotę chcesz na jej zakup przeznaczyć.

Dostępne na rynku maszyny możemy sklasyfikować na trzy grupy – wiertarki amatorskie, półprofesjonalne, oraz profesjonalne. To właśnie te trzy podgrupy decydują o tym ile wydasz na maszynę oraz jakiej jakości możesz oczekiwać decydując się na którąkolwiek z nich.

Ranking Wiertarek Udarowych 2020

Poniższy ranking wiertarek udarowych to najpopularniejsze obecnie modele wkrętarek dostępne w polskich sklepach internetowych. Ranking ten przygotowany został z pomocą serwisu Nokaut.pl i jest codziennie aktualizowany.

1. Wiertarki amatorskie

Ceny wiertarek przynależnych do tej grupy kształtują się w przedziale cenowym 60-200zł. Najczęściej możemy je spotkać w marketach budowlanych oraz małych sklepach narzędziowych. Na cenę wiertarki w tym przedziale jakościowym wpływa przede wszystkim moc maszyny. Dostępne modele dysponują mocą od 400-1100W. Te pierwsze są maszynami lekkimi i poręcznymi jednak ich niewielka moc dyskwalifikuje je do prac z dużym obciążeniem. Mocniejsze modele wiertarek nie boją się ciężkiej pracy i tutaj oprócz typowych odwiertów śmiało możesz założyć szczotkę drucianą bądź delikatne mieszadło do wymieszania puszki z farbą.

Decydując się na amatorską wiertarkę udarową musisz zdawać sobie sprawę iż nie jest to maszyna do pracy ciągłej. W przypadku intensywnej pracy będzie się ona nadmiernie grzała a zbytnie przeciążenie może doprowadzić do jej uszkodzenia. Krótkotrwałe przerwy w trakcie pracy pozwolą jej lekko ostygnąć co z całą pewnością wpłynie na żywotność maszyny.

Warto tutaj wspomnieć o serwisie. Nowo zakupiona maszyna będzie oczywiście posiadała gwarancję producenta. Jednak po okresie gwarancji producent nie zapewni Ci serwisu pogwarancyjnego, oraz dostępu do części zamiennych.

Przykładem wiertarek amatorskich są maszyny takich marek jak DEDRA, EINHELL, YATO bądź GRAPHITE.

Jaka Wiertarka Udarowa do 300zł – Ranking

2. Wiertarki półprofesjonalne

Decydując się na wiertarkę udarową z półki maszyn półprofesjonalnych Twoje oczekiwania co do parametrów oraz jakości wykonania urządzenia mogą być znacznie wyższe aniżeli miało to miejsce w przypadku maszyn amatorskich. Wiąże się z tym również wyższa cena która waha się w przedziale 220-550zł. Analogicznie jak to miało miejsce w przypadku wiertarek amatorskich cena uzależniona jest od mocy maszyny.

Pamiętaj jednak że wybór mocniejszej wiertarki nie zawsze jest najlepszym dla Ciebie wyborem. Duża moc maszyny wiąże się z jej większą wagą oraz dużymi gabarytami. Jeżeli nie planujesz większych remontów a zakupiona maszyna służyć ma przede wszystkim do sporadycznego użycia jej moc nie musi być wygórowana. Dzięki optymalnej mocy i wadze wiertarki zapewnisz sobie duży komfort i wygodę pracy.

W przypadku urządzeń półprofesjonalnych istotną informacją dla użytkownika jest fakt, iż każdy egzemplarz wypuszczany na rynek przechodzi kontrolę jakości. Wiertarka jest weryfikowana przed spakowaniem pod kątem jakości wykonania, oraz utrzymania zamierzonych parametrów zgodnych z wytycznymi danego modelu. Niestety w przypadku wiertarek amatorskich takich procedur jakościowych się nie praktykuje. Producenci urządzeń półprofesjonalnych oprócz gwarancji zapewniają również dostęp do serwisu pogwarancyjnego umożliwiając zakup podstawowych części zamiennych.

Rynek wiertarek udarowych w tym przedziale cenowym jest nieco węższy aniżeli maszyn amatorskich jednak możesz przebierać w producentach takich jak GRAPHITE PRO, STANLEY czy MAKTEC.

Najlepsza Wiertarka Półprofesjonalna – Zestawienie

3. Wiertarki profesjonalne

Czyli to, co tygryski lubią najbardziej. Jeżeli tylko Cię stać, zarazem cenisz sobie produkt niezawodny i doskonały jakościowo wybierz wiertarkę z tej grupy elektronarzędzi. Maszyny te muszą pracować i pracy się nie boją. Technologia zastosowana w projektowaniu i produkcji tego typu wyrobu ukierunkowana jest na profesjonalistów wykorzystujących te urządzenia do maksimum ich możliwości. Zastosowane są w nich najnowsze rozwiązania dzięki którym zachowany jest balans między mocą wiertarki a jej ergonomią.

Producenci urządzeń profesjonalnych są na tyle pewni jakości swoich maszyn iż umożliwiają bezpłatne przedłużenie gwarancji na kolejny trzeci rok poprzez rejestrację na ich stronie internetowej. Profesjonalną wiertarkę udarową kupujesz na lata i również na lata zapewniony masz doskonały serwis pogwarancyjny. Pomimo iż doskonałego potencjału tej maszyny możesz nie wykorzystać w warunkach domowych to satysfakcja posiadania czegoś z górnej półki będzie dobrze wpływać na Twoje morale podczas jej użytkowania.

Chcąc zakupić wiertarkę profesjonalną musisz być przygotowany na wydatek rzędu 400-1200zł. I choć kwoty te nie należą do najniższych to jest to inwestycja na lata podczas których nie będziesz sobie zaprzątał głowy zakupem kolejnego egzemplarza. Do rodziny maszyn profesjonalnych należą marki takie jak BOSCH, MAKITA, METABO czy HILTI.

Ranking Wiertarek Profesjonalnych

Podsumowanie

Reasumując każda wiertarka udarowa na którą się zdecydujesz w warunkach domowych będzie Ci służyć długi czas. Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą w której nadmiernie wykorzystujesz potencjał swojej maszyny musisz się zdecydować na coś lepszego jakościowo. Coś co pozwoli wykonać Ci zamierzoną pracę z gwarancją bezawaryjności. Powiedzenie „jak się dba, tak się ma” odnajduje miejsce również w temacie elektronarzędzi. Dokładne oczyszczenie maszyny po wykonanej pracy z pyłu i powstałych zwiercin z całą pewnością przedłuży żywotność urządzenia. Wybór należy do Ciebie.

Od wielu lat pracuję w supermarkecie z narzędziami i sprzętem AGD i RTV w Londynie. Posiadam ekspertyzę w dziedzinie małego AGD jak również wszelkich narzędzi dla domu i ogrodu. Z moich pasji należy wymienić ogrodnictwo, majsterkowanie, sporty drużynowe oraz gotowanie. Uwielbiam dzielić się swoja wiedzą i doświadczeniami z polskimi czytelnikami poszukującymi porad dot. wyboru dobrych produktów dla domu i ogrodu.

Leave a Comment