Ranking Wkrętarek 2019 - Która Najlepsza?
4.8 64

Ranking Wkrętarek 2020 – Która Najlepsza?

Ostatnia Aktualizacja:

Potrzebujesz dobrej jakości wkrętarki? Jest Wielu producentów tego typu urządzeń, których produkty z pewnością można polecić zarówno do użytku domowego jak i profesjonalnego. Jak pokazuje nasz ranking wkrętarek akumulatorowych, najpopularniejsza i najczęściej polecana wkrętarki produkowane są przez markę Bosch. Posiadają one naszym zdaniem najlepszy stosunek ceny do jakości w kategorii profesjonalnych wiertarko-wkrętarek. Na ich wyposażeniu zazwyczaj znajdziesz rozmaite użyteczne funkcje takie jak system elektronicznej ochrony silnika EMP, wbudowaną lampkę LED to oświetlenia ciemnych miejsc oraz precyzyjny hamulec silnika.

Również i inne firmy takie jak Makita, Dewalt czy Black&Decker oferują najlepsze produkty obecnie dostępne w Polsce. Mamy tu na myśli zarówno wkrętarki bezudarowe jak i wkrętarki udarowe.

Nasz ranking profesjonalnych wkrętarek to lista najchętniej wybieranych urządzeń tego typu w Polsce. Znajdziesz na niej odpowiedź która wkrętarka najlepiej nadaje się do Twoich potrzeb a także poznasz opinie klientów na temat poszczególnych modeli.

Wkrętarki Ranking Top 10

Jaka wkrętarka będzie właściwym wyborem?

Przed zakupem wkrętarki warto wcześniej precyzyjnie zdefiniować swoje potrzeby. Oszczędzi nam to późniejszych kłopotów i rozczarowań. Profesjonaliści będą bowiem potrzebować wkrętarki wyższej klasy, która upora się z poważniejszymi zadaniami. Z drugiej strony jeśli potrzebujesz wkrętarki do użytku domowego, może się okazać że w zupełności zadowoli Cię tańszy i bardziej kompaktowy sprzęt. W powyższym rankingu przedstawiliśmy kilka wkrętarek oraz wiertarko-wkrętarek które kosztują nawet poniżej 400 zł a z reguły sprawdzają się w zupełności dobrze w większości sytuacji. Należą do nich chociażby Bosch GSR 12 czy Metabo Powermaxx SB 600385890

Istnieje kilka istotnych kryteriów które określają przydatność wkrętarki do konkretnych celów:

Napięcie

Im wyższe napięcie tym zarazem większa moc urządzenia i co za tym idzie – jego większa wydajność przy bardziej wymagających pracach. Wkrętarki o wysokiej mocy są najlepszym wyborem dla profesjonalistów.

Wkrętarki zazwyczaj dzielone są na następujące zakresy napięcia:

3.5 – 4.8 V – są to urządzenia do sporadycznego użytku domowego, możemy dzięki nim np. zmontować proste przedmioty takie jak krzesła czy biurka

6.5 do 10 V – nieco większy kaliber, chociaż ciągle są to wkrętarki przeznaczone raczej dla domowych majsterkowiczów. Możemy z nich skorzystać chociażby podczas przeprowadzania w mieszkaniu generalnego remontu

9.6 do 14 V – wkrętarek o tym woltażu możemy już używać do poważniejszych prac. Wielu profesjonalistów powinno być zadowolonych z urządzeń w tej kategorii. Jeśli jednak nie chcesz mieć cienia wątpliwości czy dana wkrętarka wystarczy Ci do Twoich profesjonalnych potrzeb – wybierz model o napięciu powyżej 14V. Tego typu wkrętarki są najmocniejsze na rynku i z powodzeniem można je stosować do zaawansowanych profesjonalnych prac.

Akumulator

Tutaj mamy do dyspozycji trzy różne główne typy akumulatorów. Są to akumulator litowo-jonowy (Li-ion), niklowo-metalowo-wodorowy (Ni-MH) oraz niklowo-kadmowy (Ni-Cd).

Pierwszy z nich jest typem najbardziej nowoczesnym i najbardziej wytrzymałym. Akumulatory Li-on są bardzo lekkie i żywotne. Niezależnie kiedy będziemy je chcieli naładować, nie wpłynie to negatywnie na ich żywotność.

Akumulatory Ni-MH są nieco mniej zaawansowanym ale ciągle lekkim, żywotnym i bardzo popularnym typem akumulatorów montowanych we wkrętarkach. Są one również nieco tańsze niż akumulatory Li-ion.

Ostatnim typem jest akumulator niklowo-kadmowy. Jest to już przestarzały rodzaj akumulatora który jest coraz rzadziej spotykany w nowych urządzeniach. Nie polecamy tego typu akumulatorów ze względu na ich krótką żywotność oraz często bardzo długi czas ładowania. Naszym zdaniem nie ma sensu oszczędzać kilkudziesięciu złotych na akumulatorze, jeśli już po kilku miesiącach użytkowania będzie nadawał się jedynie do wymiany.

Dlatego też reasumując, polecamy brać pod uwagę jedynie wkrętarki z akumulatorem litowo-jonowym (Li-ion) lub niklowo-metalowo-wodorowym (Ni-MH).

Czas  Pracy Baterii

Jeśli wkrętarki masz zamiar używać sporadycznie, to nie ma, co decydować się na sprzęt, którego bateria na jednym ładowaniu pozwoli Ci na wkręcanie śrub przez cały tydzień. Jest to kiepski pomysł z uwagi na fakt, że z wydajniejszą baterią jest tak samo jak z mocą – podnosi ona cenę urządzenia czasem kilkukrotnie.

Jeśli natomiast wkrętarką będziesz się posługiwał dość często, zwróć uwagę na modele, które posiadają mocną baterię i ładowarkę zapewniającą jej szybkie przywrócenie do pełnego stanu lub zestaw wyposażony w dodatkową baterię.

Pamiętaj jednak, że na czas pracy baterii ma wpływ kilka czynników np. taki jak rodzaj materiału, w który chcesz wkręcić wkręt.

Czas pracy baterii niestety nie jest podawany bezpośrednio w specyfikacji, ale jest uzależniony od pojemności akumulatora wyrażanego w Ah ( Amperogodzinach). Tu zasada jest taka sama jak w przypadku napięcia, czyli im większa pojemność akumulatora, tym dłuższy czas pracy baterii. Wielkość akumulatora ma również wpływ na komfort użytkowania, ponieważ z reguły te większe baterie znacząco podnoszą ciężar całego urządzenia.

Moment Obrotowy

Mówiąc krótko, moment obrotowy decyduje o tym z jaką mocą wkrętarka jest w stanie wkręcać śruby. Profesjonalne wkrętarki wyposażone są zazwyczaj w funkcję regulacji tego parametru dzięki temu możesz je precyzyjnie dostosować do aktualnego zadania. Będzie to miało również wpływ na ich konsumpcję energii.

Kształt

Tutaj możemy podzielić wkrętarki na dwa główne typy. Pierwszy to urządzenia o kształcie litery “T”. Służą one wkręcania śrub i wkrętów. Drugi typ to wkrętarki w kształcie litery “P”. Nadają się one dobrze do wiercenia.

Waga

Jest to dość mocno indywidualne kryterium i będzie się różnić dla każdego użytkownika. Może się okazać więc, że niektóre lekkie wkrętarki mogą się okazać niewystarczająco mocne do Twoich potrzeb. Z drugiej strony jednak praca z wkrętarką zbyt ciężką może być na dłuższą metę bardzo uciążliwa. Dlatego też chociaż waga nie jest na pewno najważniejszym decydującym o wyborze wkrętarki, warto żebyś i ten parametr wziął pod uwagę przy zakupie.

Dodatkowe Akcesoria

Walizka

Spora ilość producentów oferuje swoje produkty w praktycznych i poręcznych walizkach, które gwarantują o wiele większą liczbę końcówek, w tym różne przedłużki i przejściówki, pozwalające na wiercenie pod różnymi kątami i w trudno dostępnych miejscach.

W walizce dodatkowo znajdziesz ładowarkę oraz najprawdopodobniej dodatkową baterię, która zagwarantuje Ci ciągłość pracy, nawet, jeśli nie masz dostępu do źródła prądu.

Dioda LED

Świetnym rozwiązaniem jest wkrętarka wyposażona w niewielka diodę Led, umieszczoną przeważnie na szczycie urządzenia. Pozwala ona na wkręcanie czy wiercenie w ciasnych i słabo oświetlonych zakamarkach.

Wskaźnik Stanu Akumulatora

Informuje Cię o stanie baterii oraz zbliżającym się czasie jej ładowania.

Był to artykuł z kategorii:

  • wkrętarki ranking
  • ranking wkrętarek
  • wkrętarki akumulatorowe ranking
  • jaką wkrętarkę kupić
  • wiertarko wkrętarka ranking
  • najlepsze wkretarki
  • wkrętarka opinie

Z zawodu jestem mechanikiem. Moje największe zainteresowania to - rzecz jasna - samochody, motocykle a także majsterkowanie wszelkiej maści. Uwielbiam tworzyć coś z niczego. Wszelkiej maści piły, wiertarki, noże czy wkrętarki to narzędzia z którymi mam do czynienia niemalże każdego dnia. Przy zakupie sprzętu zawsze staram się wybierać tylko co najlepsze i zależy mi na tym aby i inni mogli znaleźć narzędzia najwyższej klasy.