Ranking Odkurzaczy Bezworkowych – Jaki wybrać? 2020

Ostatnia Aktualizacja:

Ranking Odkurzaczy Bezworkowych

Odkurzacze bezworkowe to jeden z najbardziej popularnych typów odkurzaczy na rynku. Są one znacznie bardziej higieniczne i przyjemniejsze w obsłudze niż tradycyjne modele workowe.

Przygotowując nasz ranking odkurzaczy bezworkowych uznaliśmy iż najlepszym obecnie modelem tego typu jest Dyson V8. Jest to bezprzewodowy pionowy odkurzacz bezworkowy wysokiej klasy, cieszący się uznaniem klientów w Polsce i na świecie.

Nie jest to jednak jedyny polecany przez nas odkurzacz bezworkowy. Poniższy ranking to zestawienie najbardziej popularnych obecnie odkurzaczy bezworkowych w Polsce. Przygotowując go braliśmy pod uwagę różne kryteria takie jak jakość wykonania, wydajność sprzątania, opinie klientów, popularność oraz stosunek ceny do jakości.

Ranking Odkurzaczy Bezworkowych Top 5

Najlepszy Odkurzacz bezworkowy Dyson V8

Ranking Odkurzaczy BezworkowychDyson V8 Absolute to nowoczesny odkurzacz bezworkowy, doskonale nadający się do czyszczenia rozmaitych rodzajów powierzchni. Odkurzacz ten ma lekką kompaktową konstrukcję, która bardzo ułatwia manewrowanie. Zawarte w nim technologie są bardzo przyjazne dla alergików i zapewniają wysoką higienę sprzątania.

Ten bezworkowy odkurzacz pionowy to obecnie jedno z najlepszych urządzeń tego typu na rynku. Marka Dyson jest bardzo znana w Polsce i na świecie, stale udoskonalając swoje odkurzacze. Model V8 jest jak dotąd jednym z najbardziej udanych modeli.

Odkurzacz ma bardzo długi czas pracy na jednej baterii, aż to 45 minut. Czyni go to jednym z wydajniejszych odkurzaczy bezprzewodowych.

Odkurzacz posiada wbudowaną technologię Radial Root Cyclone. Umożliwia mu ona odkurzanie z mocą 15 cyklonów. Pozwali Ci to na efektywne czyszczenie dywanów i innych bardziej wymagających powierzchni.

Dyson V8 bardzo łatwo się opróżnia. W celu opróżnienia pojemnika wystarczy że naciśniesz przycisk nad zbiornikiem. Nie będziesz miał żadnego kontaktu z zawartością zbiornika, nie musisz więc obawiać się reakcji alergicznych.

Z racji małej wagi odkurzacza bardzo łatwo się nim manewruje. Nie ma najmniejszego problemy by odkurzyć nim np. pajęczyny przy suficie czy też narożniki pomieszczeń. Z łatwością możesz go unieść jedną ręką. Brak kabli dodatkowo ułatwia manewrowanie i czyni odkurzanie naprawdę przyjemnym.

Z wad tego odkurzacza moglibyśmy jedynie wymienić dość wysoką kwotę jaką należy za niego zapłacić. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę stosunek ceny do jakości to wówczas Dyson V8 wypada na tle konkurencji nadspodziewanie dobrze.

Pros
 • Lekki i poręczny

 • Nowoczesna konstrukcja

 • Renomowany producent

 • Przyjazny dla alergików

 • Ładny design

 • Efektywny przy czyszczeniu zarówno podłóg, dywanów jak i innych powierzchni

Cons
 • Nieco wolno się ładuje

 • Nie należy do najtańszych

Sprawdź Najlepszą Cenę

Bardzo udany odkurzacz bezworkowy – Philips FC9333/09

philips-powerpro-compact-fc9333

Philips FC9333/09 to bardzo wydajny odkurzacz bezworkowy posiadający klasę energetyczną A. Urządzenie to nie pobiera więc zbyt dużo prądu zapewniając jednocześnie wysoką efektywność sprzątania.

Posiada on wbudowaną technologię PowerCyclone6 która zapewnia dużą moc ssania.

Odkurzacz ma zasięg do 10 metrów. Dość łatwo się nim manewruje i nie ma konieczności ciągłego uciążliwego przepinania go z jednego gniazdka do drugiego.

Zbiornik ma pojemność 2 litrów. Nie jest to dużo, może się więc zdarzyć że zajdzie konieczność opróżnienia go w trakcie sprzątania. Z drugiej strony czyni to odkurzacz lżejszym i bardziej kompaktowym.

Odkurzacz posiada filtr EPA 10 co czyni go przyjaznym dla alergików.

Philips FC9333/09 posiada w zestawie kilka szczotek przeznaczonych do różnych celów. Szczególnie interesująca jest szczotka TriActive Max której głównym przeznaczeniem jest czyszczenie dywanów oraz tapicerki.

Warto również wspomnieć o tym, iż model ten posiada regulację siły ssania. Dzięki temu możemy kontrolować aktualny pobór mocy i dodatkowo zaoszczędzić na energii elektrycznej.

Jeśli jest coś do czego możemy się przyczepić to jedynie głośność pracy urządzenia. Poza tym nie ma w tym odkurzaczu nic co stawiałoby go w negatywnym świetle. Ogółem jest to bardzo dobry odkurzacz bezworkowy który możemy śmiało polecić niemalże każdemu.

Pros
 • Regulacja siły ssania

 • Higieniczny

 • Duża moc odkurzania

 • Możliwości dopasowania do różnych zadań

Cons
 • Trochę głośny

Sprawdź Najlepszą Cenę

Dobry i niedrogi odkurzacz bezworkowy – KÄRCHER WD 3

Kärcher to renomowana niemiecka firma produkująca dobrej jakości urządzenia sprzęty do użytku domowego i przemysłowego. Producent ma w swojej ofercie odkurzacze idealne do odkurzania mieszkań jak również pomieszczeń gospodarczych. Model Kärcher WD 3 to odkurzacz przeznaczony przede wszystkim dla domowników, aczkolwiek z powodzeniem można go również używać chociażby do sprzątania biura.

Odkurzacz bardzo dobrze radzi sobie z czyszczeniem podłóg oraz innych gładkich powierzchni. Nie jest jednak idealnym wyborem dla dywanów. Do czyszczenia dywanów oraz tapicerek polecamy odkurzacze piorące.

Ten odkurzacz bezworkowy wyposażony jest w filtr HEPA. Pochłania on aż do 90% mikrocząsteczek obecnych w powietrzu. Odkurzacz skutecznie usuwa wszelkie włosy, sierść, pyłki oraz kurze. Tak jak oczekiwalibyśmy więc od odkurzacza bezworkowego tej klasy, jest on idealnym rozwiązaniem dla alergików.

Warto tutaj dodać że odkurzacz jest stosunkowo cichy. Chociaż raczej nie sugerowalibysmy odkurzania nim mieszkania po nocach, tak musimy zaznaczyć że jest on cichszy niż wiele innych produktów konkurencji.

Na koniec koniecznie musimy wspomnieć o jego bardzo atrakcyjnej cenie. Przeglądając oferty wielu sklepów internetowych, zauważyliśmy że często dostaniemy go w cenie grubo poniżej 400 zł. Mało który odkurzacz bezworkowy oferuje tak dobry stosunek ceny do jakości.

Chociaż może nie jest to sprzęt tak nowoczesny i wydajny jak Dyson V8 to w zupełności zadowoli osoby, które potrzebują solidnego odkurzacza bezworkowego bez zbędnych fajerwerków.

Pros
 • Bardzo wydajny

 • Energooszczędny

 • Solidna konstrukcja

 • Świetna relacja ceny do jakości

Cons
 • Nie jest najlepszym wyborem do dywanów

Sprawdź Najlepszą Cenę

Popularny odkurzacz bezworkowy – Dirt Devil DD2225-1

Dirt Devil to bardzo popularna marka odkurzaczy, często spotykana w europejskich domenach. Odkurzacz DD2225-1 to udany odkurzacz bezworkowy oferująca wysoką efektywność sprzątania za dobrą cenę.

Odkurzacz posiada nowoczesny filtr HEPA 13 który skutecznie usuwa wszystkie niepożądane zanieczyszczenia z powietrza i zatrzymuje je wewnątrz urządzenia.

Urządzenia bardzo dobrze czyści podłogę z kurzu i innych odpadków.

Umożliwia to oryginalna wielocyklonowa technologia opracowana przez Dirt Devil.

Zbiornik ma dość dużą pojemność – prawie 3 litry. Łatwo się go opróżnia – wystarczy nacisnąć przycisk na obudowie aby wyjąć zbiornik. Następnie zaś wystarczy opróżnić jego zawartość do kosza, przemyć wodą z kranu i będzie ponownie gotowy do pracy.

Odkurzacz posiada w zestawie kilka wymiennych szczotek przeznaczonych do różnych zadań. Znajdziemy więc w zestawie m.in. specjalne szczotki do glazury, parkietu jak również dywanów z gęstym włosiem.

Posiada również w komplecie kilka innych dodatków, takich jak chociażby płaska dysza specjalnie zaprojektowana do usuwania zabrudzeń z narożników.

Z wad możemy jedynie wymienić to, że tak jak wiele innych podobnych odkurzaczy, Dirt Devil jest zwyczajnie głośny.

Poza tym możemy polecić go wszystkim potrzebującym dobrego odkurzacza bezworkowego do regularnego sprzątania domu.

Pros
 • Duża moc ssania

 • Szeroki wybór szczotek i akcesoriów

 • Dość lekki

 • Przyjazny dla alergików

Cons
 • Brak możliwości regulacji siły ssania

Sprawdź Najlepszą Cenę

Świetny Odkurzacz bezworkowy do Parkietów – Thomas Aqua+ Multiclean X10 Parquet

Thomas Aqua+ Multiclean X10 Parquett to jeden z naszych ulubionych odkurzacza bezaworkowych w pełni zasługujących na miejsce w pierwszej piątce w naszym ranking odkurzaczy bezworkowych.

Ten odkurzacz wodny posiada bardzo wysoką moc 1700 W. Umożliwia mu to skuteczne sprzątanie nawet silniejszych zanieczyszczeń. Urządzenie charakteryzuje się również dużą siłą ssania co pozwala mu na szybsze rozprawienie się z wszelkimi odpadkami i zabrudzeniami.

Jako że jest to odkurzacz wodny, mamy do dyspozycji dwa tryby – suchy i mokry. Odkurzacz wyposażony jest w wydajny filtr HEPA zatrzymujący w zbiorniku pyłki i alergeny.

Odkurzacz jest lekki i łatwo przenieść go z miejsca na miejsce.

Zupełnie dobrze nadaje się do usuwania zwierzęcej sierści lub włosia z tapicerki.

Tryb wodny umożliwia nam namoczenie i dokładniejsze wyczyszczenie dywanów. Szczególnie docenią to posiadacze dywanów z gęstszym włosiem.

Warto dodać że odkurzacz może pracować w obu trybach jednocześnie. Za jednym zamachem możemy więć jednocześnie odkurzyć i umyć np. drewnianą podłogę w salonie.

Z wad możemy wymienić jedynie dość mały zbiornik – jedynie 1,8l. Jest to jednak kompromis na który musimy pójść biorąc pod uwagę jego niewielką wagę i rozmiar.

Ogółem jest to bardzo udany bezworkowy odkurzacz z filtrem wodnym nadający się do czyszczenia zarówno podłóg jak i dywanów.

Pros
 • Może pracować jednocześnie w trybie suchym i mokrym

 • Bardzo wydajny

 • Lekki

 • Ładnie zaprojektowany

Cons
 • Nie należy do najtańszych

 • Mały zbiornik

Sprawdź Najlepszą Cenę

Dlaczego Lepiej Wybrać Odkurzacz bezworkowy?

Odkurzacz bezworkowy jest zdecydowanie lepszym wyborem niż tradycyjne odkurzacze workowe z kilku najistotniejszych powodów:

 • Przyjazny dla alergików – nie oszukujmy się, tradycyjne modele workowe zdecydowanie nie należą do najbardziej higienicznych. Osoby z uczuleniami mogą mieć więc z nimi duży problem. Zupełnie inaczej sprawy prezentują się z odkurzaczami bezworkowymi, które posiadają wbudowane filtry HEPA skutecznie zatrzymujące większość pyłków i odpadów wewnątrz pojemnika
 • Łatwe czyszczenie – opróżnianie oraz mycie zbiornika w odkurzaczu bezworkowym jest czynnością znacznie prostszą i mniej uciążliwą niż ciągła wymiana worków w tanich odkurzaczach workowych
 • Niższe koszta eksploatacji – odkurzacze bezworkowe mimo że mogą się wydawać droższe, na dłuższą metę oszczędzą nam sporo czasu i pieniędzy na kupnie worków. Nowe modele są również bardzo energooszczędne co pomoże nam zmniejszyć nasze wydatki na prąd
 • Wygodna praca – wiele odkurzaczy bezworkowych takich jak choćby odkurzacze pionowe Dyson są bardzo łatwe w obsłudze. Możemy manewrować nimi w prosty sposób, skutecznie odkurzając rozmaite trudniej dostępne miejsca. Są to również odkurzacze bardzo lekkie. Wiele tańszych modeli workowych to odkurzacze ciężkie i nieporęczne. Warto więc zaopatrzyć się w lepszy odkurzacz bezworkowy aby zaoszczędzić sobie trudu na przyszłość.

Od wielu lat pracuję w supermarkecie z narzędziami i sprzętem AGD i RTV w Londynie. Posiadam ekspertyzę w dziedzinie małego AGD jak również wszelkich narzędzi dla domu i ogrodu. Z moich pasji należy wymienić ogrodnictwo, majsterkowanie, sporty drużynowe oraz gotowanie. Uwielbiam dzielić się swoja wiedzą i doświadczeniami z polskimi czytelnikami poszukującymi porad dot. wyboru dobrych produktów dla domu i ogrodu.

Leave a Comment