Ranking Karm dla Psów

Ostatnia Aktualizacja: 17.12.2019

Dobór właściwego pożywienia dla naszego psa nie zawsze jest łatwym zadaniem. Inaczej bowiem sprawy się mają w przypadku małych psów takich jak jamniki czy ratlerki lub większych ras typu rottweiler czy sznaucer olbrzym. Także i indywidualne preferencje smakowe naszego pupila mogą tutać mieć znaczenie. Nie każdy bowiem pies lubi jeść dokładnie te same przysmaki. Dlatego też najlepsza karma dla psa to taka, która zawiera wszystkie istotne mikroelementy niezbędne to jego prawidłowego funkcjonowania jak również zwyczajnie zwierzęciu smakuje.

najlepsza karma dla psaNa rynku dostępnych jest wiele karm dla psów oferowanych przez różnych producentów. Rozwój karm przeszedł długą drogę w ostatnich dekadach. Dobra karma dla psa to często już nie zwykłe “granulki” czy też inne podobne syntetyczne wyroby mające imitować smak naturalnych pokarmów i zastępować tradycyjne organiczne jedzenie. Jak pokazuje nasz ranking karm dla psów, wiele najlepszych karm zbudowanych jest z naturalnych składników pochodzenia zwierzęcego. Podczas przygotowywania składu niektórych karm, badacze podpatrywali czasem nawet zwyczaje żywieniowe dzikich kuzynów psów – wilków – aby przygotować pożywienie najbardziej dopasowane do potrzeb dietetycznych czworonożnych ssaków w ich naturalnym środowisku.

W poniższym zestawieniu prezentujemy naszym zdaniem najlepszych producentów karm dla psów oferowanych na polskim rynku. W rankingu znalazły się produkty zarówno dobrze znanych europejskich marek jak także renomowanych firm rodem z USA. Ranking zawiera karmy dla różnych ras, rozmiarów oraz wieków psów. Polecamy sprawdzić dokładnie ofertę każdego polecanego przez nas producenta i przejrzeć ich produkty w różnych sklepach online. Dzięki temu uda nam się znaleźć najwłaściwszą karmę dla naszego psiaka za najniższą cenę.

Najlepsza Karma dla Psa Opinie

1. Karma dla psa Brit

Brit to bardzo renomowana marka produkująca wysokiej jakości karmy dla psów jak również karmy dla kotów. Brit ma w swojej ofercie całą gamę psich karm dopasowanych do indywidualnych wymogów żywieniowych poszczególnych ras czy też stopnia rozwoju psa. Znajdziemy więc zarówno karmy dla szczeniaków jak i dorosłych psów. Karmy te są zbudowane głównie z naturalnych składników. Posiadają one wszystkie niezbędne mikroelementy i wartości odżywcze niezbędne do prawidłowego codziennego funkcjonowania organizmu Twojego pupila. Brit oferuje również bardzo dobry stosunek ceny do jakości co czyni te karmy jednym z najlepszych wyborów na rynku, jak dowodzą liczne pozytywne opinie konsumentów na ich temat.

2. Karma dla psa Acana

Firma Acana produkuje karmy z myślą o psach, które nie pogardzą solidnymi mięsnymi porcjami. Naukowcy podpatrywali zwyczaje żywieniowe dzikich kuzynów psów ich naturalnym środowisku, przygotowując karmę która imituje ich nawyki żywieniowe. Karmy te więc dobrze imitują skład naturalnego psiego pożywienia. Karmy te przeważnie nie zawierają zbóż, co zmniejsza ryzyko uczulenia lub alergii. Karmy Acana są nie tylko bardzo dobrze przygotowane ale są także oferowane w atrakcyjnej cenie co zadecydowało o tym iż umieściliśmy je wysoko w naszym rankingu.

3. Karma dla psa Taste of the Wild

Taste of the Wild, jak sama nazwa wskazuje, to prawdziwa gratka dla psów które chcą jeść pożywienie maksymalnie przypominające to co konsumują drapieżnicy w naturalnym dzikim środowisku. Taste of the Wild to bardzo znany i świetnie oceniany producent psiej karmy w Stanach Zjednoczonych, od pewnego czasu oferujący swoje produkty również w krajach europejskich. Karmy te składają się wyłącznie z naturalnych elementów zawierających pokaźne ilości białka pochodzenia zwierzęcego i roślinnego. W ich składzie znajdziemy także mieszankę zdrowych produktów roślinnych stanowiących doskonały dodatek do psiej diety.

4. Karma dla psa Eukanuba

Eukanuba to karma zawierająca cały pakiet składników naturalnego pochodzenia optymalnie dobranych dla psów różnych ras. W ofercie producenta karm Eukanuba znajdziemy więc produkty zarówno dla małych ras czy szczeniąt jak również dla psów olbrzymów. Warto również dodać że firma Eukanuba znana jest również z produkcji karm dla psów o szczególnych wymaganiach dietetycznych. Znajdziemy więc karmy dla psów z uczuleniami czy też psiaków z problemami gastrycznymi.

5. Karma dla psa Orijen

Orijen to jeden z najpopularniejszych producentów karmy dla psów. Karma ta posiada składniki wyłącznie naturalnego pochodzenia w tym m.in. mięso czy jajka. Karmy Orijen zawierają zwiększone proporcje zdrowych dla psa nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega 3 i Omega 6. Mają one również zwiększoną ilość białka, co utrzymuje mięśnie psa w optymalnej kondycji. Karmy Orijen łatwo metabolizują się w żołądku psa i są dostępne zarówno dla większych jak nieco mniejszych ras psów.

6. Karma dla psa Pro Plan

Karmy Pro Plan to produkty zawierające składniki o wysokich wartościach odżywczych. Znajdziemy wśród nich mieszanki składające się z elementów pochodzenia zwierzęcego takich jak mięso wołowe czy ekstrakt jajka kurzego.  Pro Plan występuje zazwyczaj pod postacią łatwych do przyswojenia chrupiących granulek. Karmy te cieszą się niesłabnącym powodzeniem wśród właścicieli psów w Polsce o czym świadczą liczne pozytywne recenzje wystawiane w internecie.

7. Karma dla psa Royal Canin

Royal Canin to bardzo dobrze znana marka karm dla psów w Polsce. Karmy te cieszą się niesłabnącą popularnością wśród właścicieli czworonogów. Dzieje się tak, gdyż są to produkty dobrej jakości, przeznaczone dla różnych rodzajów ras. Karmy te oferowane są również w bardzo przyzwoitych cenach. Znajdziemy wśród nich pożywienie zarówno dla małych piesków jak również dorosłych dużych psów.

8. Karma dla psa Ontario

Ontario to karmy dla psów które trafiły do nas prosto z Ameryki Północnej. Producent przy jej tworzeniu dokładnie zbadał nawyki dzikich samców w tym m.in wilków zamieszkujących północne tereny Stanów Zjednoczonych jak również Kanady. Skład tych karm w dużej mierze podobny jest do pokarmów spotykanych w typowej diecie tych zwierząt. Budowa organizmu psa posiada bowiem wiele wspólnego z jego dzikimi bratankami. Spożywając podobne produkty będzie więc dłużej żył w dobrym zdrowiu. Karmy Ontario mogą więc z powodzeniem walczyć o tytuł najlepszych psich karm obecnie dostępnych na rynku.

9. Karma dla psa Applaws

Marka Applaws produkuje wysokiej jakości karmy dla domowych podopiecznych, w tym także i psów. Karma Applaws posiada zwiększone ilości białka niezbędnego do prawidłowego rozwoju psich mięśni. Bogata jest w probiotyki oraz inne elementy wspomagające trawienie oraz sprawiające że organizm psa jest silniejszy i bardziej odporny na choroby. Sucha karma Applaws jest również przyjazna dla wrażliwszych psów. Niektóre karmy Applaws nie zawierają konkretnych rodzajów zbóż, które mogłyby w przeciwnym wypadku wywołać u psa reakcję alergiczną. Wielu właścicieli psów w Polsce regularnie zaopatruje się w karmy Applaws i zazwyczaj ma o nich bardzo pozytywne zdanie.

10. Karma dla psa Nutrilove

Nutrilove to bardzo dobra karma dla psów produkowana wyłącznie z naturalnych składników. Jest ona przygotowana głównie na bazie produktów zawierających duże ilości zdrowego białka zwierzęcego. Karmy te nie zawierają konserwantów. W ofercie producenta znajdziemy dużą różnorodność karm dopasowanych do specyficznych wymogów żywieniowych czworonogów podzielonych na rasy, rozmiar oraz wiek.

ranking karm dla psów

Jakie Składniki Powinna Zawierać Dobra Karma dla Psa?

Oto kilka zdrowych składników, które powinna zawierać Twoja karma dla psów.

Białko Zwierzęce

Pierwszym składnikiem każdej wysokiej jakości karmy dla psów powinno być białko zwierzęcego pochodzenia. Sprawdź dokładnie z jakiego konkretnego rodzaju mięsa pochodzi białko zawarte w karmie. Takie określenia jak “mięso zwierzęce” czy “mączka mięsna” nie mówią bowiem nic o rzeczywistym pochodzeniu białka. Zamiast tego, sprawdź w składzie karmy, czy wchodzące w jej skład białko zwierzęce pochodzi np. z kurczaka, wołowiny, dziczyzny, kaczki itp.

Pamiętaj, że psy są w istocie drapieżnikami. Oznacza to, że jedzenie mięsa jest dla nich bardzo ważne. Z tego powodu białko zwierzęce powinno być zawsze składnikiem nr 1 w każdej karmie dla psów.

Produkty pochodzenia mięsnego

Wyroby mięsopodobne są składnikiem, którego raczej chcesz uniknąć. Suche produkty pochodzenia mięsnego spotykane w dobrych karmach są za to o wiele zdrowsze niż myślisz i są doskonałym źródłem białka dla psów. W istocie rzeczy, wybierając suchą karmę, posiłek mięsny jest lepszym wyborem niż świeże lub mrożone mięso!

Dzieje się tak dlatego, że świeże lub mrożone mięso zawiera 65-75% wody i tylko 15-25% białka, co oznacza, że nie posiada wystarczającej ilości białka, aby być jedynym źródłem białka w suchej karmie. Mączka mięsna jest za to lepszym wyborem, ponieważ zawiera 300% więcej białka niż świeże mięso.

Naturalne środki konserwujące

Tania karma dla psów często zawiera niezdrowe syntetyczne środki konserwujące. Czego powinieneś więc szukać zamiast tego?

Najlepsze opcje to naturalne konserwanty przeciwutleniające, takie jak witaminy C i E. Mogą one pojawić się na liście składników pod kilkoma nazwami:

 • Witamina C
 • Witamina E
 • Mieszane tokoferole
 • Kwas askorbinowy

Witaminy i składniki mineralne

Podobnie jak ludzie, psy potrzebują szerokiej gamy witamin i minerałów, aby utrzymać idealny stan zdrowia. Oto niektóre z najważniejszych składników odżywczych, których należy szukać w karmie dla psów:

Witaminy:

 • Witamina A
 • Witamina E (mieszanina tokoferoli)
 • Witamina C (kwas askorbinowy)
 • Witamina D3
 • Witaminy z grupy B

Minerały:

 • Żelazo
 • Cynk
 • Miedź
 • Mangan
 • Selenit sodowy
 • Wapń

Zdrowe tłuszcze

Podobnie jak ludzie, psy potrzebują tłuszczu do produkcji hormonów i optymalnego funkcjonowania. Upewnij się jednak, że tłuszcze te pochodzą ze zdrowych źródeł, w skład których wchodzą niezbędne kwasy tłuszczowe Omega 3.

Zdrowe tłuszcze, których należy szukać na etykiecie, to m.in:

 • Tłuszcze zwierzęce (np. tłuszcz z kurczaka, tłuszcz wołowy, itp.)
 • Nasiona lnu
 • Olej rybny

Warzywa i ziarna

Idealnie byłoby, gdyby Twoja karma dla psów zawierała całe, nieprzetworzone warzywa i zboża. W porządku, jeśli Twoja karma zawiera kilka “frakcji” karmy (część składnika, np. otręby ryżowe), ale w górnej części etykiety powinna zawierać całe składniki takie jak np:

 • Ryż lub brązowy Ryż
 • Wysłodki buraczane
 • Sorgo
 • Jęczmień

Uwaga: Grzyby, czosnek i cebula są bardzo niezdrowe dla psów. Upewnij się, że nie ma ich na liście składników i nigdy nie podawaj ich psu ze stołu!

Najlepsze karmy dla psów Podsumowane

Wybierając karmę dla Twojego pupila miej na uwadze wszystkie nasze wytyczne. Przed zakupem zawsze sprawdź skład w opisie produktu i przyjrzyj się czy znajduje się tam odpowiednia ilość białka zwierzęcego i innych pełnowartościowych składników. Wybierz karmę dla psów jednej z renomowanych marek a wówczas będziesz mieć gwarancję że kupujesz produkt który posmakuje Twojemu pieskowi i utrzyma go w dobrej formie.

Zwierzęta i Fitness to moje życie! Każdy dzień rozpoczynam od przebieżki w parku w towarzystwie moich dwóch owczarków niemieckich. W domu trzymam też mojego ukochanego perskiego kota kanapowca. Jestem żywym dowodem na to że pies z kotem są w stanie się dogadać, a i z właścicielką znajdą wspólny język. Prócz tego interesuje mnie moda, uroda oraz gotowanie. Często także i dla moich futrzastych podopiecznych.

1 thought on “Ranking Karm dla Psów”

 1. U nas 1-st Choice aktualnie króluje i chyba juz niezmiennie- psiaki ( mam 2 w tym sunie po sterylizacji z problemami z tarczycą) wspaniale na niej sie chowają, szczególnie sunia z tendencjami do tycia i problemami skórnymi z nadczynności tarczycy – przy lekach i na tej karmie wróciła do pieknego wyglądu, skóra zdrowa, sierśc juz nie wypada i wagę utrzymuje w normie a mi strasznie tyła. Karma zrobiła dużo dobrego. No ale – bez zbóż, same zdrowe składniki, wysokiej jakosci mięso w dużej ilości . Ale karma robiona przez pasjonatów, to nie masówka a karma robiona w rodzinnej niewielkiej firmie jak czytałam – dbają o jakość bardzo

Leave a Comment