Ranking Myjek Ciśnieniowych – Opinie i Porady 2020

Ostatnia Aktualizacja:

Dobra myjka ciśnieniowa jest urządzeniem które przydaje się nie tylko posiadaczom samochodów którzy chcą nieco oszczędzić na regularnych wizytach myjni. Myjka ciśnieniowa jest również bardzo wszechstronnym narzędziem do czyszczenia także elewacji domu po pracach remontowych czy też podczas porządków w ogrodzie. Jaka myjka ciśnieniowa jest najlepsza? Jaką myjkę ciśnieniową kupić do użytku domowego a jaką do profesjonalnego? Zobacz nasz ranking myjek ciśnieniowych oraz poradnik kupującego, który podpowie Ci którą myjkę powinieneś  wybrać.

Myjka ciśnieniowa do 500 zł

Myjki ciśnieniowe w tej kategorii cenowej są optymalnym rozwiązaniem dla osób poszukujących myjki do użytku domowego. Możesz z powodzeniem skorzystać z tego typu myjki do czyszczenia auta lub powierzchni ogrodowych z mniej wymagających zanieczyszczeń, do których zalicza się np błoto lub kurz. Pamiętaj jednak że większość z tych myjek nie jest przeznaczona do wielogodzinnego ciągłego użytkowania. Może to skończyć się i ich przegrzaniem i w konsekwencji awarią. Jeśli jednak planujesz używaj myjki ciśnieniowej jedynie okazjonalnie i nie chcesz niepotrzebnie płacić zbyt dużo za mocniejszą profesjonalną myjkę – myjki ciśnieniowe do 500 zł prezentowane w naszym zestawieniu w zupełności powinny Cię zadowolić.

Ranking myjek ciśnieniowych do 500 zł – Top 5

Myjka ciśnieniowa do 1000 zł

Co oferują nam nieco droższe myjki ciśnieniowe? Po pierwsze posiadają one zazwyczaj większą moc. Są to urządzenia przeznaczone do użytku profesjonalnego. Możemy je więc spotkać chociażby w ręcznych myjniach samochodowych. Jeśli więc prowadzisz myjnię lub warsztat samochodowy lub też po prostu chcesz zakupić myjkę idealną do częstego mycia Twojego auta – zastanów się nad zainwestowaniem w nieco droższy model.

Myjki te są często zbudowane z bardziej solidnych materiałów. Takie kluczowe elementy konstrukcyjne jak chociażby głowica pompy w tańszych modeli są zazwyczaj wykonane z plastiku. W droższych myjkach plastik często jest zastąpiony metalem, który to ma znacznie dłuższą żywotność.

Najlepsze myjki ciśnieniowe w cenie do. 1000 zł i więcej często oferują w zestawie szeroki wachlarz akcesoriów takich jak wymienne węże i dysze które pozwalają na dokładniejsze dopasowanie myjki do konkretnych zadań.

Ranking myjek ciśnieniowych do 500 zł – Top 5

Jaką myjkę ciśnieniową kupić?

Najważniejszym kryterium decydującym o wyborze myjki ciśnieniowej jest oczywiście jej maksymalne ciśnienie. Urządzenia te pracują zazwyczaj z ciśnieniem oscylującym pomiędzy 100 a 500 barów. Im wyższe ciśnienie wody tym większa moc myjki a co za tym idzie – większa efektywność usuwania zanieczyszczeń.

Zastosowanie

Kupując myjkę ciśnieniową zastanówmy się wpierw czy dany model sprawdzi się w naszym konkretnym celu. Jeśli potrzebujemy myjki do mało wymagających zadań jak np. okazjonalne mycia samochodu to wówczas w zupełności powinna nam wystarczyć myjka o mniejszym ciśnieniu i co też często idzie w parze – niższej cenie.

Jeśli jednak potrzebujemy myjki ciśnieniowej do użytku profesjonalnego i chcemy skorzystać z niej do mycia silnie zabrudzonych dużych powierzchni jak np. tarasy lub często używane chodniki – wówczas warto zainwestować w mocniejszy model. Oszczędzi nam to później zbędnego potu i frustracji.

Także i długość węża jest bardzo istotną cechą. Warto na to zwrócić uwagę przy zakupie aby potem nie skończyć z myjką do której wąż jest zwyczajnie za krótki.

Jakość Wykonania Myjki Ciśnieniowej

Bardzo ważną kwestią jest wykonanie i żywotność myjki ciśnieniowej. Tańsze modele nie sprawdzają się najlepiej w przypadku ciągłego użytkowania. Nie liczmy więc na to że będziemy mogli z powodzeniem korzystać z niedrogiej myjki np. w myjni samochodowej. Może się zdarzyć że tania myjka będzie się często przegrzewać i w konsekwencji szybko zakończy swój żywot.

Materiały użyte w tańszych myjkach często są niższej jakości. Bardzo często możemy spotkać w nich plastikowe wykończenia. Nie odgrywa to większego znaczenia jeśli potrzebujemy myjki do czyszczenia elewacji domu. Jednak w przypadku zastosowania profesjonalnego warto zainwestować nieco więcej pieniędzy w model z np. stalowymi wykończeniami głowicy węża, który to posłuży nam przez znacznie więcej czasu.

Był to artykuł z kategorii:

  • myjka ciśnieniowa opinie
  • myjka ciśnieniowa ranking
  • ranking myjek ciśnieniowych
  • jaką myjkę ciśnieniową kupić
  • myjka ciśnieniowa jaką wybrać

Z zawodu jestem mechanikiem. Moje największe zainteresowania to - rzecz jasna - samochody, motocykle a także majsterkowanie wszelkiej maści. Uwielbiam tworzyć coś z niczego. Wszelkiej maści piły, wiertarki, noże czy wkrętarki to narzędzia z którymi mam do czynienia niemalże każdego dnia. Przy zakupie sprzętu zawsze staram się wybierać tylko co najlepsze i zależy mi na tym aby i inni mogli znaleźć narzędzia najwyższej klasy.