Jaką kosę spalinową kupić? Ranking i Opinie 2020

Ostatnia Aktualizacja:

Zastanawiasz się nad zakupem kosy spalinowej? Nie wiesz jaką wybrać? To prawda, na rynku jest wiele modeli i ciężko wybrać ten najwłaściwszy. Nasz ranking kos spalinowych to codziennie aktualizowane zestawienie najbardziej popularnych modeli. Przeczytaj również nasz poradnik kupującego który podpowie Ci na co zwrócić uwagę przy zakupie kosy spalinowej.

Kosa Spalinowa – Ranking Top 10

Jak wybierać  kosę spalinową kupić?

Zanim przystąpisz do zakupu kosy spalinowej, weź pod uwagę poniższe kryteria:

Moc silnika

Szczotkarki gazowe wyposażone są w czterosuwowe lub dwusuwowe silniki gazowe. Główna różnica w typie silnika polega na sposobie jego funkcjonowania.

Silniki 4-suwowe są cięższe, dają większą moc wyjściową i pracują chłodniej. Konstrukcja wydaje się być nieco niewyważona, jest bardziej skomplikowana w utrzymaniu, a także bardziej kosztowna.

Silniki dwusuwowe są łatwiejsze w utrzymaniu, mają tendencję do pracy z dużo większą równowagą i mają mniejsze silniki, dzięki czemu dobrze nadają się do stosowania z ręcznymi narzędziami ogrodowymi.

Wałek

Możesz mieć prosty lub zakrzywiony wałek. Zazwyczaj jest to stalowy wałek, który łączy głowicę roboczą z silnikiem kutra.

  • Wygięty wałek: Wybór wygiętego wału pomoże Ci pracować bliżej projektu, ale ze względu na jego konstrukcję, te typy są bardziej narażone na problemy mechaniczne. Najlepiej chodzić za przecinarką szczotkową prawdopodobnie będzie miał prosty wałek.
  • Prosty wałek: Prosty wałek obcinaka szczotkowego ma bardziej bezpośrednią linię do źródła zasilania. Ponadto, często pracują one lepiej z różnymi przystawkami niż modele z wygiętym wałem.

 

Uchwyty

Ponieważ frezy szczotkowe mają tendencję do pracy przy dużych obciążeniach, niezbędne są dobre opcje uchwytów. Podwójna rękojeść “roweru” lub rękojeść zapętlona zapewniają dobrą kontrolę i są najbardziej popularnymi opcjami.

Oba style wymagają obu rąk do sterowania i kierowania narzędziem. Ponieważ prawdopodobnie będziesz używać ostrzy do poważniejszej pracy, solidny uchwyt jest kluczem do zachowania bezpieczeństwa.

Drgania

Wiele silników gazowych jest wyposażonych w technologię antywibracyjną, gdy nie używasz narzędzia, ale zasilanie jest nadal włączone. Najlepsze szczotki tnące będą starały się zminimalizować wibracje podczas pracy, ale nadal będziesz miał do czynienia z pewnymi stałymi wibracjami, które mogą powodować zmęczenie mięśni. Mogą one nawet zawierać uchwyt antywibracyjny.

Materiał, z którego wykonano ostrze i średnica kabla

Jeśli inwestujesz dużo pieniędzy w kosę spalinową, będziesz chciał rozważyć rodzaje ostrzy dostępnych dla twojej jednostki, jak również koszt wymiany ostrzy. Podobnie, nawet trymery sznurkowe oferują różne średnice sznurka, a jednostki, które używają grubszego sznurka, często mogą sobie poradzić z bardziej wymagającymi zadaniami cięcia niż ich lekcy kuzyni.

Ostrza często dostępne są w wersji nylonowej lub metalowej. W większości przypadków ostrze metalowe jest lepsze, ponieważ z łatwością radzi sobie z ciężkimi materiałami. W ramach tej kategorii ostrze stalowe jest zdecydowanie najlepszym wyborem.

Nylon jest zwykle przeznaczony do bardziej typowych rozwiązań w zakresie pielęgnacji trawników, ponieważ szybko się rozwarstwiają i mogą znacznie łatwiej się rozbić.

Ogólnie rzecz biorąc, osobiście wolę wybierać bardziej wytrzymałe opcje niż lżejsze, ponieważ będziesz regularnie wymieniał lżejsze ostrza z linki lub nylonu i możesz zyskać większą trwałość w stosunku do cięższych opcji.

Głowice i dodatki

Aby obcinaki szczotkowe były bardziej uniwersalne, konieczne jest stosowanie wymiennych głowic i wielu przystawek. Wybór modelu z takim systemem mocowania oznacza, że jest on bardziej przystępny cenowo w dłuższej perspektywie czasowej, ponieważ nadaje się zarówno do dużych, jak i małych zadań.

Najwygodniejsze i najbardziej popularne opcje są wyposażone w przystawkę do ostrzy i głowicę trymera sznurków, co pozwala na użycie trymera szczotkowego do obcinania chwastów i krawędzi wraz z cięciem cięższych przedmiotów.

Funkcja szybkiej wymiany pozwala na wymianę osprzętu za pomocą dźwigni lub innego prostego narzędzia, zamiast zdejmowania całej głowicy. Daje to wygodę przy wymianie nylonowych ostrzy na metalowe lub wymianie szpulek nylonowego kabla. Zanim jednak kupisz tę opcję, upewnij się, że obsługuje ona wszystko, czego potrzebujesz w swojej maszynie!

kosa spalinowa

Od wielu lat pracuję w supermarkecie z narzędziami i sprzętem AGD i RTV w Londynie. Posiadam ekspertyzę w dziedzinie małego AGD jak również wszelkich narzędzi dla domu i ogrodu. Z moich pasji należy wymienić ogrodnictwo, majsterkowanie, sporty drużynowe oraz gotowanie. Uwielbiam dzielić się swoja wiedzą i doświadczeniami z polskimi czytelnikami poszukującymi porad dot. wyboru dobrych produktów dla domu i ogrodu.

Leave a Comment