Najlepsze Depilatory – Opinie i Ranking Depilatorów w 2019

Ostatnia Aktualizacja:

depilatory rankingChcesz zakupić dobry depilator lecz nie wiesz który model wybrać? Rozumiemy Cię doskonale – ciężko wybrać jeden konkretny spośród setek rozmaitych modeli dostępnych w polskich sklepach. Nie wspominając już o tym iż poszczególne typy depilatorów dość mocno różnią się od siebie. Dla przykładu nawet najlepszy depilator dyskowy nie spełni wymagań osoby która potrzebuje bardziej precyzyjnego profesjonalnego sprzętu takiego jak najlepsze depilatory IPL. Zadanie nie jest więc łatwe, stąd też postanowiliśmy przyjść Ci z pomocą i przygotowaliśmy ranking depilatorów. Znajdziesz w nim nasze opinie dot. najbardziej popularnych depilatorów w Polsce oraz porady na temat tego czym najlepiej kierować się wybierając depilator dla siebie.

Depilatory Ranking Top 10

Który depilator wybrać?

Depilator Silk-Epil jest najbardziej znanym na rynku, do tego stopnia, że jest uważany za istotę depilacji. Silk-Epil to nazwa sztandarowego produktu marki Braun, jednego z najbardziej popularnych producentów wszelkiej maści produktów dla kobiet.

Depilator ten posiada różne z pozoru drobne funkcjonalności, które jednak potrafią bardzo ułatwić jego obsługę.

Na przykład wbudowana latarka która pozwala na lepszy widok w zimowe dni, gdy wcześnie zapada ciemność, lub wskaźnik baterii dla modeli bezprzewodowych (tych, które mają być używane pod prysznicem)..

Także i firma Philips odniosła również duży sukces dzięki swoim depilatorom, które wyróżniają się ergonomią, tzn. łatwym w obsłudze sposobem dotarcia do najbardziej skomplikowanych miejsc.

Ponadto, w niektórych opakowaniach znajduje się mały pędzelek do depilowania okolic bikini.

Ile zapłacić za depilator?

Cena minimalna zaczyna się od 100 zł za modele podstawowe, do ponad 1000 zł za najlepsze depilatory laserowe. Różnica polega także i na tym, że marka wraz z materiałem, z którego wykonany jest produkt, jest istotna.

Różnica? Wybór produktu o wyższych kosztach oznacza skupienie się na czymś, co będzie trwało dłużej niż tańszy produkt.

Wszystko to jest jednak bardzo subiektywnym czynnikiem związanym z potrzebami osoby.

Który typ depilatora jest najlepszy?

Pytanie związane z potrzebami danej kobiety i jej skóry: każda z nich ma problemy i sytuacje, które należy oceniać indywidualnie dla każdego przypadku. Na przykład osoby cierpiące na wrastające włosy muszą zdecydować się na pędzel złuszczający, który może zmniejszyć dyskomfort typowy dla depilatorów (i woskowanie).

Jeśli chcemy uniknąć zbędnego bólu, powinniśmy skoncentrować się na produkcie z dużą liczbą pęset, co w konsekwencji również skraca czas potrzebny do depilacji.

W takich przypadkach rozwiązaniem są również depilatory do stosowania pod prysznicem: obecność wody w rzeczywistości znacznie łagodzi ból.

Na co zwracać uwagę przy wyborze depilatora?

Zobaczmy teraz, jakie są czynniki i funkcje, które mogą mieć wpływ na depilację.

1. Wydajność usuwania włosów

Depilator musi być w stanie usunąć włosy z korzenia, a nie tylko przyciąć je na powierzchnię skóry.

Usunięcie włosków u nasady włosa zapewni gładsze wykończenie i będzie miało bardziej długotrwały efekt, oszczędzając Ci sporo czasu.

2. Budowa głowicy

Dobrze jest zdecydować się na depilator z wieloma pęsetami. Im więcej pęset, tym krótsza będzie sesja usuwania włosów.

W starszych modelach głowice były wykonane tylko ze stali: ostatnio jednak wiele marek zdecydowało się użyć również ceramiki, która ma tę zaletę, że jest hipoalergiczna, nie rdzewieje i jest bardziej delikatna dla włosów, powodując mniej bólu.

3. Czyszczenie

Higiena jest zawsze ważna. Wybierz depilator, który jest łatwy w utrzymaniu, zwłaszcza taki, który jest łatwy do czyszczenia.

Istnieje wiele modeli, które po prostu trzeba wypłukać, aby je wyczyścić. W ten sposób będzie zawsze gotowy do użycia.

4. Tryby pracy (mokry/suchy)

Depilator z dwoma trybami pracy może być używany zarówno pod prysznicem, jak i z dala od wody i jest znacznie bardziej uniwersalny.

Pamiętaj, że używając depilatora pod prysznicem będziesz miała rozszerzone pory co sprawi, że cały proces będzie mniej bolesny i mniej irytujący.

5. Regulacja szybkości pracy

Inna przydatna funkcja: zmiana prędkości.

Chociaż większość depilatorów pracuje z dwiema różnymi prędkościami, niektóre z nich nie oferują tego typu udogodnień.

Depilatory dwubiegowe są z reguły znacznie efektywniejsze i przyjemniejsze w obsłudze.

6. Bezprzewodowy czy z kablem?

Depilator może być zasilany przez parę baterii typu “AA” lub zasilany przez wewnętrzne, ładowalne baterie.

Wybór pomiędzy tymi dwiema opcjami jest dość osobisty. Może się zdarzyć, że – zgodnie z własnymi preferencjami – czujesz się bardziej komfortowo z jednym typem niż z drugim.

Należy jednak pamiętać, że pod prysznicem można oczywiście używać tylko depilatorów bezprzewodowych.

To może być decydujący powód, dla którego powinnaś wybrać depilator bezprzewodowy.

7. Dodatkowe akcesoria

Nowsze modele depilatorów oferują wiele rozmaitych udogodnień które ułatwiają depilację. Warto wybrać model który będzie zawierał przynajmniej niektóre z nich.

Wbudowane oświetlenie

Dobrze by było, gdyby Twój model miał również wbudowane oświetlenie.
Światło to służy do naświetlania i zbierania nawet najmniejszych i najcieńszych włosów: dzięki temu małemu usprawnieniu, uzyskasz dokładniejsze usuwanie włosów i dłuższą żywotność. Nie wspominając o tym, że łatwiej będzie korzystać z takiego depilatora w ciemniejszych pomieszczeniach.

Głowice chłodzące

Służą one do chłodzenia obszaru depilacji, eliminując uczucie dyskomfortu.

Strumień powietrza

Istnieją depilatory z dyszami powietrznymi w zestawie. Mają one na celu zmniejszenie bólu.

Rękawica złuszczająca

Niektóre depilatory posiadają rękawice złuszczające do leczenia skóry przed depilacją.

Wszystkie związane z tym akcesoria, takie jak rękawice chłodzące i głowica do masażu, sprawiają, że usuwanie włosów jest jak najbardziej komfortowe i przyjemne.

Dlatego to od Ciebie zależy wybór modelu z jak największą liczbą “dodatkowych” elementów dostosowanych do Twoich szczególnych potrzeb tak, aby proces usuwania włosów był jak najbardziej bezbolesny i efektywny.

Podsumowanie

Wybór depilacji zamiast woskowania ma zatem podwójną zaletę:

  • obniżone koszty – nawet jeśli kupisz najdroższy depilator, będzie Ci on służył latami. Woskowanie zaś to zabieg który trzeba będzie regularnie powtarzać
  • domowy komfort –  wygoda świadczenia usług osobie przebywającej w domu, we własnym wolnym czasie, to również oszczędność czasu i pieniędzy

Zwierzęta i Fitness to moje życie! Każdy dzień rozpoczynam od przebieżki w parku w towarzystwie moich dwóch owczarków niemieckich. W domu trzymam też mojego ukochanego perskiego kota kanapowca. Jestem żywym dowodem na to że pies z kotem są w stanie się dogadać, a i z właścicielką znajdą wspólny język. Prócz tego interesuje mnie moda, uroda oraz gotowanie. Często także i dla moich futrzastych podopiecznych.