Blendery Ręczne – Ranking Najlepszych w 2020

Ostatnia Aktualizacja:

blender ręczny ranking
Blender ręczny to urządzenie które choć może nie jest niezbędnikiem kuchennego wyposażenia to na pewno mocno ją ubogaci. Można dzięki niemu nie tylko przyrządzać smaczne drinki z owoców cytrusowych ale też np. przyszykować dietetyczne koktajle warzywne. Blendery ręczne zyskały w ostatnich czasach mocno na popularności co spowodowało iż na polskim rynku pojawiło się mnóstwo nowych modeli. Naszym zdaniem obecnie najlepszy blender ręczny to Bosch MSM67170. Jest to produkt bardzo solidnie wykonany, doskonale nadający się do różnych zadań kuchennych.

Nie jest to jednak jedyny blender wart uwagi. Poniższy ranking blenderów ręcznych pomoże Ci wybrać najlepszy egzemplarz dla Twoich potrzeb.

Blender Ręczny Ranking Top 10

Czym Jest Blender Ręczny?

Blender ręczny jest jednym z najbardziej poręcznych narzędzi w Twojej kuchni. Może być używany do przecierania, mieszania, zacierania lub ubijania żywności bez przenoszenia jej do innego pojemnika do mieszania. Ma kształt różdżki z ostrzami na dole, dzięki czemu można go włożyć do dowolnego naczynia kuchennego, którego używasz i mieszać jedzenie bez konieczności zabrudzenia innego naczynia.

Możesz użyć blendera ręcznego np. do mieszania gorących lub zimnych płynów, puree warzywnych czy też aby uzyskać gładką zupę lub szybko wymieszać smoothie. Istnieją nieskończone sposoby, w jaki blender może Ci pomóc w gotowaniu.

Blender ręczny możesz kupić samodzielnie lub wraz z zestawem akcesoriów. Upewnij się, że sprawdzisz, z czym jest dostarczany, aby upewnić się, że otrzymasz dokładnie to, czego szukasz. Akcesoria mogą obejmować np. plastikowy kubek do mieszania, trzepaczkę czy też miażdżarkę.

Najlepszy Blender Ręczny – Jaki Wybrać?

Najważniejsze rzeczy, których należy szukać w blenderze ręcznym to moc, ustawienia prędkości i trwałość.

Moc

Im wyższa moc, tym silniejszy będzie blender i bardziej zdolny do mieszania twardszych lub grubszych produktów spożywczych. 200 W to podstawowy punkt wyjścia i większość mikserów ma taką moc. Jeśli planujesz używać go dla grubszych produktów spożywczych, poszukaj blendera o mocy co najmniej 350 W.

Ustawienia prędkości

Warto zaopatrzyć się w blender ręczny z opcją regulacji prędkości. Z reguły dwie prędkości wystarczają do wykonania zadania. Dla wymagający użytkowników niektóre blendery ręczne posiadają więcej niż dwie prędkości.

Trwałość

Jeśli zamierzasz często korzystać z blendera ręcznego, warto poszukać takiego, który jest wykonany z bardziej wytrzymałego plastiku lub metalu. Wszystkie blendery, które trafiły na nasz ranking blenderów ręcznych mają mocną obudowę. Z reguły im więcej kosztuje dany blender ręczny tym z trwalszych materiałów jest wykonany. Zwróć również uwagę na uchwyt. Wytrzymała, antypoślizgowa rękojeść jest zdecydowanie najlepszym wyborem.

Akcesoria

Ręczne blendery pomogą Ci przyrządzić o wiele więcej niż tylko puree i sosy. Jeśli zakupisz również przystawkę tnącą, mogą Ci one również posłużyć do cięcia różnych produktów. Taki blender jest zdolny do mieszania bazyliowego pesto lub vinegrety bez konieczności zaprzęgania do działania pełnowymiarowego robota kuchennego. Większość blenderów jest również dostarczana z przystawką do ubijania i filiżanką, w której można mieszać np. szejki owocowe lub koktajle warzywne.

Od wielu lat pracuję w supermarkecie z narzędziami i sprzętem AGD i RTV w Londynie. Posiadam ekspertyzę w dziedzinie małego AGD jak również wszelkich narzędzi dla domu i ogrodu. Z moich pasji należy wymienić ogrodnictwo, majsterkowanie, sporty drużynowe oraz gotowanie. Uwielbiam dzielić się swoja wiedzą i doświadczeniami z polskimi czytelnikami poszukującymi porad dot. wyboru dobrych produktów dla domu i ogrodu.